Atgal į Naujienos

66-ojo „Kanų kino festivalio“ sensacija - "Adelės gyvenimas. I ir II skyrius"

2015 04 02

Ar Klaipėdiečiai yra pakankamai drąsūs peržiūrėti sensacingą ir abejingų nepaliekantį filmą? Kviečiame pačius didžiausius kino gerbėjus Balandžio mėnesį (sekant KUFA kino repertuarą) KUFA kino salėje susipažinti su Adele!

FILMO APRAŠYMAS:

Režisierius - 
Abdellatif Kechiche
Žanras - drama
Filmo kilmės šalis - Prancuzija, Ispanija, Belgija
Filmo sukūrimo metai - 2013
Filmo trukmė - 3 val.
Filmo kalba - prancūzų
Titrų kalba - liet.
Filmo aktoriai - Léa Seydoux, Adèle Exarchopoulos, Salim Kechiouche, Jérémie Laheurte, Aurélien Recoing 
Kaina: 4 eur. (Studentams, moksleiviams, senjorams - 3 eur)

----------------------------------------------------------------------------------------------

2010 metais išleista prancūzų rašytojos Julie Maroh novelė „Mėlynasis angelas“, dar žinoma kaip „Žydra spalva – šilčiausia“, tapo šiuo metu ypač vertinamo prancūzų režisieriaus Abdelatiffo Kechiche įkvėpimu. Jo drąsi novelės ekranizacija sukėlė pasaulyje didžiulį ažiotažą ir virto 66-ojo „Kanų kino festivalio“ sensacija. Be abejonės, tokios pat reakcijos ji sulaukė ir Kaune.

Pradėkime nuo to, jog tai istorija apie penkiolikmetę Adelę, kuri išgyvena patį sunkiausią savo gyvenimo etapą – paauglystę. Etapą, kai jauna mergina iš vaiko tampa moterimi už nugaros palikdama nerūpestingą vaikystę, po truputį įžengdama į suaugusiųjų pasaulį. Adelė bręsta ne tik protiškai, bet ir lytiškai. Kaip ir visos jos bendraamžės, taip ir Adelė jau pradeda kreipti dėmesį į vaikinus, gyvendama pagal visuomenėje nustatytas normas, jog merginai skirta susitikinėti su priešingos lyties atstovais. Nauji potyriai gundo jauną merginą, o režisieriaus už virvelių tampomas lyg marionetė Adelės personažas netrunka pasinerti į pirmuosius malonumus. Tačiau netikėta pažintis su lesbiete Ema apverčia Adelės gyvenimą aukštyn kojomis. Šis susitikimas leidžia Adelei pasinerti į visiškai nepažįstamą pasaulį, o Emos glėbyje Adelė iš mergaitės pamažu virsta moterimi.

Video pristatymas: Adelės gyvenimas. I ir II skyrius

Info paimta iš: www.kinfo.lt