Atgal į Naujienos

Kino klubas "8.1/2" kartu su "Kultūros fabriku" švenčia KINO GIMIMO DIENĄ - 120 metų!

2015 12 09

Gruodžio 16 d. (trečiadienį), kūrybinio inkubatoriaus „Kultūros fabrikas“ rezidentas kino klubas  „8 ½“ kartu su KUFA KINAS komanda, visus kino mylėtojus kviečia švęsti „Kino gimimo dieną“, kuri nuo 1895 m. brolių Liumjerų dėka, skaičiuoja 120-ąją sukaktį.  

Kinui – 120 metų!

Renginio pradžią vainikuos prasidėjęs trijų dienų renginių ciklas: „Švediškai nušvintantis gruodis Klaipėdoje“. Pirmojo švediško filmo peržiūra įvyks 15.30 val., kurio metu švedų ambasadorė Lietuvoje Cecilia Ruthström-Ruin, visus moksleivius ir jų tėvelius kvies į nemokamą fantastinę dramą „Ledo drakonas“ (2012) peržiūrą.

Prancūzai išrado ne tik kiną, bet ir meilę jam – sinefiliją.  17.00 val. Kultūros fabriko seminarų salėje, populiarus jaunimo tarpe kino režisierius Romas Zabarauskas (lietuviško filmo "Streikas" kūrėjas) papasakos apie mylimus kino istorijus šedevrus ir pakvies diskusijai: ar įmanoma kurti kiną be meilės?

Po įkvepiančios paskaitos, visus susirinkusius kino klubas „8 ½“, kvies į lauko terasą, kur didžiuliame Kultūros fabriko LED lauko ekrane galėsite išvysti ryškiausius kino istorijos momentus ir geriausias nebyliojo kino ištraukas. Taip pat, 1 aukšto  galerijoje, bus atidaryta žinomų ir jau pamirštų kino žvaigdžių atviručių kolekcijos paroda „Kino nublokšti“. Nebylus kinas LED ekrane bus vėliau rodomas visą iki kalėdinį laikotarpį.

18.30 val. organizatoriai kvies sugrįžti į vidų, kur KU Menų akademijos, V. Masalskio aktorinio pirmo kurso studentai pristatys teatrinį šaržą - „Pirmas kadras“.

19.00 val. kino salėje įvyks kino klubo „8 ½“ metų apdovanojimai ir į kino istoriją įeinančio vokiečių režisieriaus R. W. Fassbinderio filmo „Lili Marleen“ (1981) seansas.
Po filmo – kino gimimo dienos vakarėlis, kurio metu svečiai bus pakviesti į gitaristų grupės „Kamanė“ atliekamą muzikinį pasirodymą.

Tuo kino veiklos Kultūros fabrike organizatoriais pažymės ne tik istorinį kino meno gimimo jubiliejų, bet ir savo veiklos jaukioje KUFA kino salėje pirmuosius metus.