JUOZO MILTINIO DRAMOS TEATRAS PRISTATO spektaklį “ANĖ IŠ ŽALIASTOGIŲ”. `15/05/12

GEGUŽĖS 28 D. 12 VAL. "Kultūros fabrike" JUOZO MILTINIO DRAMOS TEATRAS PRISTATO spektaklį visai šeimai! Liusė Modė Montgomeri  “ANĖ IŠ ŽALIASTOGIŲ”. Režisierius Antanas Gluskinas.  Dalios Tamulevičiūtės vardo profesionalių teatrų festivalyje pelnė Geriausio spektaklio vaikams nominaciją.

Vaikų namų augintinės našlaitės Anės - svajoklės mergaitės morkų spalvos plaukais, kurios niekas nenori įvaikinti, “nes ji – ne berniukas”, - vaidmenį sukūrė jauna teatro režisierė ir aktorė IngaJarkova.2013 m. Inga Jarkova nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“, kaip "Jaunasis menininkas" už Anės vaidmenį. Taip pat už šį vaidmenį XXIX-ajame profesionalių teatrų festivalyje "Vaidiname žemdirbiams" apdovanota kaip simpatiškiausia aktorė.

“Anė iš Žaliastogių” – gerumu ir švelnumu persunkta romantinė drama apie ypatingą vaiko vaizduotės jėgą, draugystę, pirmąją meilę, savo vietos pasaulyje ieškojimą, pasiaukojimą dėl artimų žmonių. Tai spektaklis šiandien “nemadingomis” temomis. Tėveliai, mamytės, močiutės, krikštatėviai ar mokytojai, atvedę vaikus ir paauglius žiūrėti šios jaudinančios, aktorių itin jautriai pasakojamos istorijos, nesigailės, - turės apie ką pakalbėti grįžus namo…

Kaip teigia režisierius A.Gluskinas, Lietuvos vaikai šiandien apvogti, nes gal 95 proc. jų žiūrimų filmų – ne aukščiausio lygio holivudinė produkcija, dažnai kupina agresijos. Namie dažnai tvyro tėvų skyrybų skausmas, mokykloje - paauglių smurto problemos. Vaikus slegia per didelis informacijos srautas iš aplinkos – interneto, televizijos, - tai slopina emocijas. Vaikai vis mažiau skaito knygų.  

Siekdamas užpildyti dramaturgijos ir spektaklių trūkumą vaikams ir jaunimui, Juozo Miltinio dramos teatras stengiasi išlaikyti tradiciją - kasmet pastatyti po vieną “tikrą” jaudinantį spektaklį jauniesiems žiūrovams.  

Romantinėje dramoje “Anė iš Žaliastogių” vaidina: Inga Jarkova, Eleonora Koriznaitė, Laimutis Sėdžius, Toma Razmislavičiūtė, Ligita Kondrotaitė, Deividas Rajunčius, Jolita Skukauskaitė. Spektaklio trukmė – 2 val. 15 min.

www.miltinio-teatras.lt Bilietai platinami www.bilietai.lt (bilieto kaina 5€)