Renginiai

Šokio filmų vakaras su Agnija Šeiko

30 balandžio 2022 18:00

Tarptautinės šokio dienos proga Šeiko šokio teatras ir Arlekinas kviečia susipažinti su šokio filmo žanru.

Vieninteliame seanse Klaipėdoje jūsų laukia keturi trumpametražiai šokio filmai: poetiškas choreografės Dovilės Binkauskaitės ir Mariaus Lukošiaus filmas su senjorais „Anapus sienų“, šokėjos Viktorijos Zobielaitės įspūdingas debiutas – sapniškasis „EPHÉMEROS“, hipnotizuojantis ir meditatyvus prancūzų choreografo Rachid Ouramdane, choreografės Agnijos Šeiko ir Mariaus Paplausko „Audros akis“ bei Kuršių Nerijos galybę ir trapumą atskleidžiantis prancūzių režisierės, choreografės Mathilde Monfreux bei režisierės Trécy Afonso „Po oda“.

Po filmų seanso – pokalbis su Šeiko šokio teatro meno vadove, choreografe, šokio filmų kūrėja Agnija Šeiko apie šokio filmo žanro subtilybes.

Šokio filmai „Po oda“ ir „Audros akis“ – „KlaipėDAnse”, Lietuvos ir Prancūzijos šiuolaikinio šokio programos dalis. Nuo 2017 metų ja siekiama stiprinti šalių kultūrinį bendradarbiavimą.
Daugiau apie programą: https://seikodancecompany.com/klaipedanse/

Vakaro trukmė 90 min.

Bilietus parduoda BILIETAI LT: https://bit.ly/3DTfZsi

ANAPUS SIENŲ

Kūnas talpina žmogaus gyvenimo istoriją: odoje išraižyti patirčių žemėlapiai, judesiuose – pasaulėjautos ženklai.
Filmo sumanytoja, choreografė Dovilė Binkauskaitė kartu su operatoriumi Mariumi Lukošiumi lankė senjorus jų namuose ir prašė ne pasakoti, o parodyti savo istorijas per kūną – judesį ir šokį. Tarsi sielos akimis šiame filme permatomas po kasdienybės dulkėmis pulsuojantis gyvenimas. Filmas įtraukia banguojančiu ritmu, ramiu dėmesingumu ir choreografei D. Binkauskaitei būdingu gebėjimu skvarbiai žvelgti į esmę, kiaurai permatant buities paviršių ir atveriant po juo srūvantį gyvybės vandenį.
Šis filmas apie švelnumą, atidą, nuolatinį gyvybės-mirties tekėjimą, gamtos ir žmogaus atsinaujinimo ratą.

Idėjos autorė ir choreografė: Dovilė Binkauskaitė
Operatorius ir montažo režisierius: Marius Lukošius
Kompozitorė: Silvija Miliūnaitė-Bliūdžiuvienė
Atlikėjai: Genovaitė Abarienė, Genovaitė Margienė, Onutė Martinkienė, Nijolė Petkutė, Irena Sabutienė, Teresė Stanevičienė, Virginija Šeiko, Bronius Puidokas
Muzikos atlikėjai: Mindaugas Bačkus (violončelė), Eglė Jutkonytė-Karbauskė (fortepijonas)
Teatro meno vadovė: Agnija Šeiko
Produkcijos komanda: Goda Giedraitytė, Edita Grigaitienė, Austėja Laurinavičiūtė, Greta Seiliūtė
Dėkojame: Niels Claes, Sondrai Simanai
Trukmė: 10 min.
Projektą iš dalies finansuoja: Klaipėdos miesto savivaldybė

EPHÉMEROS

EPHÉMEROS – (sen. gr. trumpalaikis) tai šokio filmas, kuriame subtiliai jungiant tris dėmenis – žmogų, augalą bei skulptūrą – kuriamas savitas fantazijų pasaulis. Šiame pasaulyje patiriamas būties laikinumas neišvengiamas – viskas yra laikina santykyje su amžinybe.

Režisierė, choreografė: Viktorija Zobielaitė
Atlikėja: Viktorija Zobielaitė
Vaizdo operatorius: Domas Gudaitis
Montažo režisierius: Skomantas Duoplys
Kompozitorius: Skomantas Duoplys
Filmo dailininkas: Martynas Arlauskas
Stilistė: Ramunė Juknytė
Trukmė: 14 min.

PO ODA

Ritmas, pulsacija, šviesos kokonai, gamtos ir kūno architektūra – taip unikalų Lietuvos kraštą, Kuršių neriją, ir jos gyvybės trapumą filme atskleidžia prancūzų choreografė Mathilde Monfreux, video menininkė Trécy Afonso ir Šeiko šokio teatro šokėjai. Čia šokančio kūno ir natūralių formų sintezė menamas jų jungtis paverčia regimomis architektūrinėmis formomis. Tarsi praskleidus Majos šydą, žiūrovui atsiveria subtilus žmogaus ir pasaulio ryšys, kur kiekvienas elementas neabejotinai veikia visą sistemą. Su prancūzių kūrėjoms būdingu subtilumu ir organiškumu filmas panardina žiūrovą į poetišką gamtos ir šokio tėkmę. Šis filmas – tai dar vienas prancūzų – lietuvių kūrybinio bendradarbiavimo programos „KlaipėDAnse“, vykstančios nuo 2017 metų, vaisius.

Il y a bien un sens au monde dans lequel nous vivons*
Un rythme
Une orientation
Une pulsation
De la forêt au sable
Du sable à la mer

Il y a bien un rythme, une pulsation, sous la peau du monde.
De la source à la mer
Du cocon à la lumière

Mais peut être que nous ne tournons pas dans le sens dans lequel nous pensons tourner et
Que le sens de rotation du monde n’est pas celui du sensible.

Est-ce que ça a à voir avec la question du retour?*
Où est -ce que ça va à voir avec la vibration de notre peau?
Surface d’équilibre et surface d’échange des jeux de tension et pression
entre nos viscères et les nuages?
entre nous et les autres?
entre nous et le monde?

Mathilde Monfreux
*Tekstas adaptuotas iš autorės Nastassja Martin knygos „Croire aux fauves“

Spauda apie filmą

„Turbūt gražiausias visos [Naujojo Baltijos šokio] festivalio programos momentas – per visą kadrą ištemptas vėjo judinamas audinys, tai uždengiantis, tai atidengiantis jūrą su visa jos perspektyva. Toks kankinamai gražus ir drauge toks nepakenčiamas, nes slepiantis kai ką beveik svarbiausio ir šiaip jau neuždengiamo – horizontą.“
Teatro kritikė, dramaturgė, rašytoja Dovilė Zavedskaitė
„Po oda“ skleidė savotišką poetiškumą, labai gryną poetiką.“

Menotyrininkė, šokio kritikė Silvija Čižaitė-Rudokienė. „Naujasis Baltijos šokis 2020“: spektakliai-filmai kaip ideali scenos menų ekraninė forma. www.menufaktura.lt. 2020-12-22

„Įsiminė „Po oda“, kuris, sakyčiau, turi kažkokį raminantį poveikį.“

Teatro ir kino kritikė Laura Šimkutė. „Naujasis Baltijos šokis 2020“: spektakliai-filmai kaip ideali scenos menų ekraninė forma. www.menufaktura.lt. 2020-12-22

Šokio filmas – Prancūzijos-Lietuvos kūrybinio bendradarbiavimo programos „KlaipėDAnse“, vykdomos nuo 2017 metų, dalis.

Režisierės: Trécy Afonso and Mathilde Monfreux
Choreografė: Mathilde Monfreux
Šokėjai: Agnija Šeiko, Inga Kuznecova, Dovilė Binkauskaitė, Marija Ivaškevičiūtė, Mantas Černeckas, Olga Gerasimova, Madeleine Jefferson, Ugnius Motiejūnas, Laurynas Krasauskas, Mathilde Monfreux
Operatorė ir montuotoja: Trécy Afonso
Kompozitorė: Raphaële Dupire
Šeiko šokio teatro meno vadovė: Agnija Šeiko
Prodiuserė: Goda Giedraitytė
Produkcijos komanda: Edita Aliochno, Aurelijus Davidavičius, Goda Giedraitytė, Austėja Laurinavičiūtė, Greta Seiliūtė
Produkcija: Šeiko šokio teatras
Koprodukcija, finansavimas: Prancūzijos ambasada Lietuvoje, Prancūzų institutas Lietuvoje, Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė
Padėka Kano miesto nacionaliniam choreografijos centrui Normandijoje (Prancūzija) ir Albanui Richardui
Trukmė: 24 min.

Premjera
AUDROS AKIS

„Audros akis“ tyrinėja universalius chaoso ir tvarkos dėsnius. Tai filmas, paremtas prancūzų choreografo, Chaillot (Šajo) nacionalinio šokio teatro Prancūzijoje vadovo, Rachid Ouramdane spektakliu tu pačiu pavadinimu ir sukurtas kartu su Šeiko šokio teatru.

Kūrinyje choreografas pasitelkia organizuotų ir anarchiškų grupių judėjimą. R. Ouramdane įkvepia paradai, riaušės, demonstracijos bei skraidančių paukščių būriai. Filme koncentruojamasi į individo dinamiką grupėje ir kaip priklausomai nuo konteksto jo būsena nuolat kinta ir transformuojasi.
Lyg energijos šuoras, besisukantis kaleidoskopas, filmas įtraukia žiūrovą į beveik hipnotišką ir meditatyvią būseną.

Rachid Ouramdane kuria meno projektus nuo 1995 m. Nuo 2010 m. iki 2015 m. dirbo teatre „Theâtre de la ville“ (Paryžius), nuo 2005 iki 2015 m. –„Bonlieu scène nationale“ (Ansi). Nuolat kviečiamas bendradarbiauti su Liono operos ir baleto teatru („Superstars“, 2006; „All around“, 2014), dirbo su Rusijos šokio trupe „Migrazia“ (rezidencija Sibire ir projektas „Intradance“ („Borscheviks… a true story…“), 2010), taip pat su trupės „Candoco Dance Company“ (Didžioji Britanija) projektu 20-mečio proga su negalią turinčiais šokėjais („Looking back“, 2011) ir kt. Rachidui Ouramdane įkūrus „L‘A“ šokio trupę, jo spektakliai remiasi darbo su kino kūrėjais ir autoriais patirtimi. 2016-2021 m. R. Ouramdane vadovavo Nacionaliniam Grenoblio šokio centrui, o nuo 2021 m. balandžio yra Chaillot nacionalinio šokio teatro vadovas. Greta kūrybinių projektų, R. Ouramdane dalyvauja tarptautinėse tiriamosiose mokymosi ir vadybos mainų dirbtuvėse Prancūzijoje, Rumunijoje, Nyderlanduose, Brazilijoje, JAV.

Šokio filmas „Audros akis“ – Prancūzijos-Lietuvos kūrybinio bendradarbiavimo programos „KlaipėDAnse“, vykdomos nuo 2017 metų, dalis.

Choreografas: Rachid Ouramdane (FR)
Režisierė: Agnija Šeiko
Montažo režisierius, operatorius: Marius Paplauskas
Apšvietėjas: Aurelijus Davidavičius
Kompozitorius: Jean-Baptiste Julien (FR)
Šokėjai: Niels Claes, Mantas Černeckas, Oksana Griaznova, Marija Ivaškevičiūtė, Arūnas Mozūraitis, Inga Kuznecova, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Viktorija Zobielaitė
Teatro meno vadovė: Agnija Šeiko
Prodiuserė: Goda Giedraitytė
Produkcijos komanda: Edita Aliochno, Austėja Laurinavičiūtė, Greta Seiliūtė
Filmo sukūrimą remia: Prancūzijos ambasada Lietuvoje, Prancūzų institutas Lietuvoje, Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė
Premjera: 2022
Trukmė: 10 min.

Lietuvos ir Prancūzijos šiuolaikinio šokio programą „KlaipėDAnse“ įgyvendina Šeiko šokio teatras, Caen Nacionalinis šokio centras Prancūzijoje, Prancūzijos ambasada, Prancūzų institutas Lietuvoje bei Klaipėdos miesto savivaldybė.

Šokio filmų vakaras su Agnija Šeiko